گروه نرم افزاری السا ارائه دهنده خدمات هاست و دامنه

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
انتقال هاست از Cpanel به DirectAdmin

انتقال هاست از Cpanel به DirectAdmin

یکی از مشکلات اکثر کاربران انتقال سایت از یک پنل مدیریت به پنل مدیریت دیگر است به عنوان مثال انتقال از Cpanel  به DirectAdmin

این موضوع خیلی آسان و راحت است . به طوری که انتقال در عرض تنها 10 دقیقه انجام میگیرد . ( البته بستگی به سرعت اینترنت شما در جهت Upload و Download ) دارد . 

خوب در این آموزش ما قصد داریم یک سایت را از Cpanel  به DirectAdmin انتقال دهیم . فقط چند نکته وجود دارد که باید همه را به ترتیب انجام دهیم . 

مراحل کاری انتقال : 

1- دانلود کردن کامل اطلاعات از هاست Cpanel

2- تغییر DNS دامنه به سمت هاست جدید 

3- بارگذاری اطلاعات در هاست جدید 

 

طبق مراحل بالا انجام می دهیم . اولین مرحله دانلود اطلاعات سایت از هاست Cpanel 

یک نکته باید مد نظر داشته باشید که برای دریافت اطلاعات سایت اگر از نرم افزارهای مدیریت FTP استفاده کنید بهتر است . اگر استفاده نمی کنید هم مشکلی نیست . 

خوب وارد کنترل پنل Cpanel  می شویم و تمام اطلاعات را انتخاب می کنیم و گزینه Compress  را می زنم و منتظر می نشینیم تا هاست اطلاعات شما را به یک فایل Zip تبدیل کند و شما آن را راحت دانلود کنید . 

انتقال هاست

اما یک نکته در این موضوع وجود دارد که برخی می گویند باید از اطلاعات Backup تهیه شود . نیازی به این موضوع نیست . شما دارید اطلاعات اصلی را برداشت می کنید . فقط فرق بین این روش 

با روش Backup برداری در این است که در آنجا اطلاعات ایمیل ها هم نیز جابجا میشود ولی ما در این آموزش نیاز به جابجایی ایمیل ها نداریم . اگر شما نیاز به جابجایی ایمیل ها دارید 

می توانید یک Backup جدا از ایمیل ها بردارید و در بخش ایمیل ها وارد کنید. 

فقط نکته مهم اینجا می باشد که باید تمام اطلاعات مورد نیاز را از بخش هاست به طور کامل بردارید . چون اگر هر اطلاعاتی که یادتان برود و بعد از تغییر DNS دامنه یادتان بیاید دوباره باید DNS دامنه خود را 

به هاست اول تغییر دهید . برای جلوگیری از این خطا حتماً مراحل کاری خود را در یک کاغذ بنویسید و به صورت تک به تک  مراحل را تیک بزنید تا مشکلی به وجود نیاید . 

 

خوب پس از دانلود فایلZIP اصلی سراغ دریاقت اطلاعات بانک داده می شویم . در قسمت PHPMyAdmin یک خروجی کامل از بانک دادههای خود میگیرید . مانند تصویر زیر . 

انتقال هاست

 

خوب 50 درصد راه را پیش رفتیم . بعد ازاینکه اطلاعات این بخش را دانلود کردید فعلاً از هاست قبلی چیزی را پاک نکنید . تنظیمات DNS دامنه را انجام می دهیم . 

برای آموزش این موضوع به بخش آموزش انتقال DNS دامنه بروید . 

 

حال به بخش کنترل پنل DirectAdmin که از هاست السا تهیه کرده اید بروید . پس از درج نام کاربری و رمز عبور ابتدا اطلاعات سایت خود را در هاست Upload کنید . 

به بخش File Manager رفته و پس از باز کردن پوشه public_html  به قسمت آخر صفحه رفته و دکمه Upload File را می زنیم و  اطلاعات را در این پوشه بارگزاری می کنیم . 

آپلود اطلاعات

خوب اطلاعات سایت در هاست جدید بارگزاری شد . قبل از اینکه خارج شوید در همین پوشه به دنبال فایل configuration.php برگردید . انتخاب کنبد و گزینه Edit ویرایش را بزنید . 

به دنبال نام کاربری دیتابیس و رمز عبور بگردید . پس از پیدا کردن نام کاربری و رمز عبور ، آنها را قسمتی یاداشت کنید . 

حال به قسمت مدیریت بانک داده ها بروید . MySQL Management

MySQL Management

در این بخش طبق فایل configuration.php نام کاربری دیتابیس ، رمز عبور و نام دیتابیس را می سازیم . 

دیتابیس

 

خط اول نام دیتابیس خط دوم نام کاربری و خط سوم چهارم رمز عبور را وارد می کنیم و در نهایت دکمه ایجاد فشار می دهیم . 

ساخت بانک داده

 

پس از ساخت حالا دیتابیسی که از Cpanel خروجی گرفته ایم را در بانک داده خود Import  می کنیم . فقط کافی است به بخش مدیریت بانک داده بروید . این بار بخش PHP MyAdmin را انتخاب کنید . 

پس از زدن نام کاربری و رمز عبور دیتابانک مورد را انتخاب کرده و گزینه Import سپس دکمه Go را بزنید .  

 

دوستانی که تخصص کافی در این زمینه را ندارند و مایل هستند که این جابجایی توسط ما برای آنها انجام شود می توانند با گروه نرم افزاری السا در تماس باشند . 

 

با تشکر بخش آموزش گروه نرم افزاری السا 

 

 

 

 

 

خواندن 3187 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
محتوای بیشتر در این بخش: سیستم پاسخگویی خودکار »